GMB Services
GMB Leidingtechnieken
GMB BioEnergie
GMB Waterkwaliteit & installaties
GMB Waterveiligheid & constructies
GMB Haven & industrie

Actueel

« Terug naar overzicht

Aannemerscombinatie dijkversterking langs de Vecht bekend

18-02-2026

Samen met Heijmans en DEME heeft GMB  op woensdag 18 februari als Vechdijkenensemble het contract ondertekend voor de dijkversterking langs de Vecht. Waterschap Drents Overijsselse Delta gunde de opdracht aan aannemerscombinatie Vechtdijkenensemble. De komende jaren werken wij binnen de combinatie aan de verdere uitwerking van het ontwerp voor het traject tussen Dalfsen en de A28 bij Zwolle, met een geplande start van de uitvoering vanaf medio 2028. Met de contractondertekening is de samenwerking officieel van start gegaan en is hierover een persbericht verstuurd. Lees verder voor het volledige persbericht en meer informatie over dit project.

PERSBERICHT 

ZWOLLE - De dijkversterking Veilige Vecht wordt uitgevoerd door aannemerscombinatie Vechtdijkenensemble. Deze combinatie bestaat uit de partijen GMB, Heijmans en DEME. Met Waterschap Drents Overijsselse Delta (WDODelta) rondt de combinatie eerst de plannen af voor de dijkversterking langs de Vecht tussen Dalfsen en de A28 bij Zwolle voordat vanaf medio 2028 gestart wordt met de uitvoering. Woensdag 18 februari zetten dagelijks bestuurslid Hans Wijnen van het waterschap en Edwin van der Poel (GMB), Sander Dekker (Heijmans) en Jaap van der Weele (DEME) namens het ensemble hun handtekeningen onder het contract.

Met het dijkversterkingsproject Veilige Vecht versterkt Waterschap Drents Overijsselse Delta de dijken langs de Vecht tussen Dalfsen en de A28 bij Zwolle, ter hoogte van woonwijk Berkum. Om de kennis en kunde van de aannemer zo vroeg mogelijk te betrekken in het ontwerp, koos het waterschap voor een vroege marktbenadering. WDODelta maakte al een voorlopig ontwerp. Samen met het waterschap werkt de aannemerscombinatie Vechtdijkenensemble dit nu eerst verder uit.

De opdracht is aan het ensemble gegund vanwege de beheerste aanpak om het voorlopig ontwerp te vertalen naar een voorspelbare uitvoering. De combinatie is verheugd deze langjarige opdracht samen met het waterschap uit te voeren.

Dagelijks bestuurslid Hans Wijnen van het waterschap: “Met Vechtdijkenensemble kiezen we voor een partner die met ons vooruitkijkt. Waar wij het voorlopige ontwerp hebben gemaakt, bouwen zij hier met ons op voort. Door het toevoegen van hun uitvoeringsexpertise en integrale omgevingsgerichte aanpak bereiden wij gezamenlijk de dijkversterking verder voor. Dat past bij hoe we dit project willen realiseren: zorgvuldig, toekomstbestendig en samen met de mensen die hier wonen en werken.”

Hoogwaterbeschermingsprogramma

Het project Veilige Vecht is onderdeel van het landelijke Hoogwaterbeschermingsprogramma (HWBP). Hierin werken waterschappen en Rijkswaterstaat samen aan de grootste dijkversterkingsoperatie ooit sinds de Deltawerken. Minimaal 1.400 kilometer dijken en daarnaast 400 sluizen en gemalen, worden de komende 30 jaar versterkt. Zo werkt het waterschap aan een land waar veilig kan worden gewoond, gewerkt en gerecreëerd met water.

Op de foto v.l.n.r. Jaap van der Weele (DEME), Edwin van der Poel (GMB), Hans Wijnen (WDODelta) en Sander Dekker (Heijmans).  

Deel dit nieuwsbericht

Referentie uitgelicht

}